1. This wearable breast pump is small and lightweight to wear inside your bra, hands-free. so you can pump completely hands-free anywhere. This electric breast pump make it possible to pump at home, at work or on-the-go or travelling.
2. It is made of food-grade soft silicone. Skin-friendly, safe and BPA-free. Closed system, the backflow protector valve helps prevent milk backup into the tubing, protected mother and baby from germs. It has 4 modes & 9 suctiong level to match baby's feeding patterns & maximize comfort & milk production. When used, the sound is less than 35 decibels, so it will not disturb the sleeping baby.
| Name | wearable electric breastfeeding breast pump |
| Feature | wearable, anti-reflux, portable, BPA free |
| Material | PP+silicone, BPA free |
| Capacity | 150ml |
| Power Type | lithium battery |
| Battery Capacity | 1200mAh |
| Voltage | 5V |
| Power | 3W |
| Certificate | CE,RoHs |
| MOQ | 1 carton(36pcs) |
| Color | blue,pink |
| Packing | color box+carton |
| OEM | welcome |











