With wearable breast pumps, you can pump whenever you go. You can put the pump in your bag, and take it out anytime you need to. You can easily put it under your shirt, and pump while doing other things. This will save a lot of your time.
1.3D painless pumping: 3D painless pumping breast shield, natural breastfeeding feeling, Solution for low milk mothers(more comfortable)
2. Clear LED screen and advanced touch panel
3. Three phase expression: Stimulation& Expression& Suction. Suction power and speed can be adjusted separately
4. Double efficiency - Double breast pump design can achieve high efficient suckling, expressing more milk in less time,which is essential for new moms.
| Name | double electric breast pump wearable handsfree |
| Feature | wearable, anti-reflux, rechargeable, handsfree, safe material |
| Material | PP+silicone, BPA free |
| Capacity | 150ml |
| Power Type | lithium battery |
| Battery Capacity | 1200mAh |
| Voltage | 5V |
| Power | 3W |
| Certificate | CE,RoHs |
| MOQ | 1 carton(36pcs) |
| Color | blue |
| Packing | color box+carton |
| OEM | welcome |











