ALL-in-one Breast Pump:Integrated electric breast pump can be operated with one hand, small and exquisite, easy to carry out and not occupying a place. Mom can take it anywhere without the restriction of the wire.
3 Modes & 9 Suction Levels: Our milk breastfeeding pump has 9 levels massage mode which can help the mother have a better lactation. The portable breast pump will provide natural quivering suckles of a baby to give a gentle and comfortable experience for moms.
Backflow Protector & Safe and Hygienic: Our baby breastfeeding pump have anti-backflow design provides a hygienic closed system to prevent breastmilk from backing up to the pump, and keep the milk fresh. The cover is made of 100% safety high silicone material, BPA free.
Quiet Pump& Easy to Assemble : Our portable rechargeable breast pump does not only do not wake you baby when pumping during a nap or bedtime but also protect your privacy.The split design is easy to clean and disinfect, rejects the bacteria residue to ensure the baby's health.
| Name | all-in-one electric breast pump |
| Feature | all in one, anti-reflux, rechargeable, BPA fee |
| Material | PP/TPR/SILICONE |
| Capacity | 180ml |
| Suction | -0.04KPa |
| Capacitance | 1000mAh |
| Rated Power | 5V 1A |
| Charging Method | USB |
| Certificate | CE,RoHs |
| MOQ | 1 carton(20pcs) |
| Color | white |
| Packing | color box+carton |
| OEM | welcome |




